Ekonomi

Kılıçdaroğlu, ‘istifa’ çağrılarına yanıt verdi; İmamoğlu için İBB’nin adresini gösterdi

CHP ve Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz mayıs ayında yapılan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde umdukları sonucu alamayınca partide ‘değişim’ davetleri başladı. Partide en değerli gündem kongredir.

Hürriyet’e konuşan Kılıçdaroğlu, seçim kampanyasında haksız olduklarını düşünmediğini ancak kanaat önderleriyle daha fazla görüşmeleri gerektiğini söyledi.

CHP lideri, ‘iktidarın kendisine karşı çıkabilecek bir seçim sonucunu darbe girişimi olarak nitelendirdiğini’ belirterek, bunun ‘günümüz kentli muhafazakarlarında korku yarattığını’ belirtti.

‘CHP’nin İBB’de aday yarışı yok’

Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu’na mı darıldınız?” İmamoğlu Bey’e kızgın değilim. Aksine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki performansından dolayı çok mutlu ve gururluyum. Diyenlere rağmen hep birlikte inanarak yürüdük ve İstanbul’u kazandık. İmamoğlu Bey, kendisine güvenenleri ve ona oy veren İstanbulluları çok sevindirdi. Nitekim CHP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı aramıyor, bizim adayımız İmamoğlu Bey. Öte yandan 2024 yerel seçimlerinde ben şunu söyleyeyim. 2019 seçimlerinden çok daha yakışır bir sonuç buluruz.”

AB hedefi

Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik hedefini desteklediğini ancak Erdoğan’ın AB’ye girmek istediğini düşünmediğini belirtti.

CHP lideri, “Türkiye’nin tarihinde AB’ye en yakın olduğu 2016 yılında bugün yaptığı konuşmalara aldanmayın, ‘Ey AB, siz gidin biz yolumuza gidelim’ dedi, yarın yine aynısını söyleyecek.”

’10 cephede yaralanan komutan savaşa devam eder mi?’

Kılıçdaroğlu, “İstifa davetlerine ne dersiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor’un teknik direktörü olarak ben birisini dövdürmeye çalışmıyorum, aksine taraftarı bir araya getirmeye çalışıyorum. Rakip taraftara el ele tutuşturmaya, el ele veda etmeye, el ele derbi seyretmeye çalışıyorum. Bunları yaparken de sermayesi, medya gücü, profesyonel sosyal medya casusları, sahte meclis grupları vs. olan bir yapıyla bana karşı mücadele ediyorum. Bırakmayacağım.”

CHP lideri, yerel seçimlerde tüzüğün değiştirileceğini ve parti teşkilatlarının adayları belirleyeceğini kaydetti.

haberyenimahalle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu